Eliminacja wycieku wtryskiwacza paliwa.

W wielu pojazdach stosuje się wtryskiwacz paliwa. W latach 80. w układach paliwowych stosowano gaźniki. Zostały one zastąpione układami wtrysku paliwa, za pomocą których miesza się paliwo i powietrze. Każdy taki system jest przeznaczony do ściśle określonego rodzaju paliwa.

Wtryskiwacz paliwa może stać się problemem, jeśli wycieknie paliwo. Zwykle przyczyną problemu jest niewystarczająca szczelność przewodów paliwowych zasilających wtryskiwacz. Jak można rozwiązać ten problem.

1. Początek.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że układ paliwowy nie jest pod ciśnieniem. W tym celu poczekaj, aż silnik ostygnie i zdejmij korek wlewu paliwa.

2. Zdejmowanie O-ringów

Zlokalizuj przewód powrotny paliwa w pobliżu osłony termicznej silnika. Najpierw musisz usunąć szybkozłączki. Po wyjęciu orurowania zobaczysz dwa pomarańczowe oringi. Usuń je i zainstaluj nowe. Upewnij się, że orurowanie jest nienaruszone przed ponowną instalacją i naprawą, jeśli to konieczne.

3. Sprawdzanie uszczelnienia.

Po zainstalowaniu nowych O-ringów, użyj zestawu do szybkiego rozłączenia, aby wymienić i podłączyć orurowanie. Aby to sprawdzić, włącz zapłon, silnik nie musi być uruchamiany. Jest to ważne, ponieważ złej jakości naprawy lub podłączenie przewodów paliwowych może doprowadzić do pożaru. Zapłon WŁĄCZONY, sprawdzić pompy paliwa pod kątem wycieków paliwa. Jeśli nie ma śladów wycieku paliwa, poradziłeś sobie z zadaniem.

4. Wyjmij wtryskiwacz paliwa.

Jeśli wykonanie powyższych kroków nie naprawi wycieku, wymień wtryskiwacz paliwa. Zlokalizuj wtryski i odłącz złącza elektryczne płaskim śrubokrętem. Teraz można go usunąć za pomocą ściągacza wtryskiwaczy paliwa. Uważaj, aby nie uszkodzić drogich części silnika w pobliżu wtryskiwacza.

Następnie weź nową dyszę. Nie używaj siły, aby go zainstalować. Przy prawidłowej orientacji z łatwością zmieści się w siedzisku. Następnie podłącz przewody paliwowe, po czym wszystko powinno działać poprawnie.